kontakt@kosbruk.pl572 626 165

BUDOWA I MONTAŻ OGRODZEŃ

Na terenie miast: Ostrołęka, Przasnysz, Ciechanów, Maków Mazowiecki, Różan, Myszyniec, Chorzele oraz wszystkich okolicznych miejscowości.

Ogrodzenia - BUDOWA I MONTAŻ

Oferujemy kompleksowe usługi budowy ogrodzeń, począwszy od wykonania prac ziemnych, fundamentów, prac murarskich aż po montaż gotowych elementów stalowych, betonowych bądź drewnianych. 
Jesteśmy przygotowani do pracy z ogrodzeniami każdego typu – zarówno przy posesjach prywatnych, jak i na większych, przemysłowych terenach. Wspólnie z Państwem ustalimy wszelkie szczegóły oraz dobierzemy właściwe materiały i inne rozwiązania tak, aby ogrodzenia możliwie jak najlepiej spełniały swoją rolę.
Oferujemy bezpłatny dojazd i wycenę w miejscowościach m.in.: Ostrołeka, Przasnysz, Ciechanów, Maków Mazowiecki, Chorzele, Różan, Sypniewo, Baranowo, Myszyniec, Krasnosielc, Kadzidło oraz okolicach (+50km).

BUDOWA OGRODZEŃ - zakres prac

  • Fachowe doradztwo w wyborze najlepszego systemu ogrodzeniowego
  • Wykonanie prac ziemnych przy użyciu koparki
  • Budowa fundamentów
  • Budowa ogrodzeń murowanych, modułowych i łupanych (gabionowych)
  • Montaż ogrodzeń panelowych i siatkowych
  • Montaż bram ogrodzeniowych, furtek oraz przęseł
  • Montaż automatyki do bram przesuwnych i skrzydłowych
ogrodzenie murowane

Ogrodzenia murowane

ogrodzenie metalowe

Ogrodzenia metalowe

ogrodzenie panelowe

Ogrodzenia panelowe

ogrodzenie gabionowe

Ogrodzenia gabionowe

OGRODZENIA - GDZIE DZIAŁAMY?

Budowa i montaż ogrodzeń Przasnysz, ogrodzenia Jednorożec, Chorzele, Czernice Borowe, Krasne i okolice.

Budowa i montaż ogrodzeń Maków Mazowiecki, ogrodzenia Różan, Czerwonka, Karniewo, Krasnosielc, Młynarze, Płoniawy-Bramura, Rzewnie, Sypniewo, Szelków i okolice.

Budowa i montaż ogrodzeń, ogrodzenia Myszyniec,  Baranowo, Czarnia, Czerwin, Goworowo, Kadzidło, Lelis, Łyse, Olszewo-Borki, Rzekuń, Troszyn i okolice.

Budowa i montaż ogrodzeń, ogrodzenia Glinojeck, Gołymin-Ośrodek, Grudusk, Ojrzeń, Opinogóra Górna, Regimin, Sońsk i okolice.

Jakie ogrodzenie wybrać?

Nie wiesz na jakie ogrodzenie postawić.  Z jakiego materiału ma być wykonane? Gdzie dokładnie ma się znajdować furtka oraz brama? Czy wymagany jest fundament? W tym artykule odpowiem na te pytania. Będziesz wiedział, czy wybór powinien paść na ogrodzenie nowoczesne czy tradycyjne. Jakiego materiału użyć na ogrodzenie? Jakimi właściwościami maja ogłaszać się materiały? 
Gdy już masz wybudowany dom, wtedy konieczne jest postawienie ogrodzenia działki. Na rynku znajdziesz wiele różnorodnych rozwiązań – zarówno tradycyjnych jak i współczesnych. Warto postawić na ogrodzenie ładne oraz trwałe, które dodatkowo nie będzie wymagać skomplikowanej konserwacji. Powinno także komponować się z otoczeniem. Trzeba wziąć także pod uwagę czynnik finansowym. Pamiętaj, że płot będzie służyć latami. Wobec tego na pierwszym miejscu powinieneś postawić na jakość. W bogatej ofercie znajdziesz różne rozwiązania. Wybierz tę właściwą a będziesz zadowolony.

Ogrodzenia Maków Mazowiecki – nowoczesne czy tradycyjne?

Zadaniem ogrodzenia jest ochrona przed nieproszonymi gośćmi. Ma także walor estetyki posesji. W pewnym sensu można stwierdzić, że jest wizytówką i ważnym elementem architektonicznym. Do budowy ogrodzenia można użyć różnych materiałów, które będą różnić się od siebie stylem – na przykład bardziej tradycyjnym, nowoczesnym lub szczelnym. Ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi, czy w miejscowym planie zagospodarowanie przestrzennego (MPZP) jest zawarta informacja o wysokości, kształcie lub rodzaju budulca.
W przeszłości domostwa komponowały się w spójną całość. Głównym budulcem było drewno lub kamień. Wynikało to z dostępności w okolicy. W obecnych czasach budulec jest łatwo dostępny, dlatego trzeba wiedzieć, że ogrodzenie ma po prostu pasować do bryły domu, specyfiki ogrodu, otoczenia oraz rodzaju elewacji. W sytuacji, gdy trudno nam zdecydować, można wtedy skorzystać z pomocy architekta krajobrazu, która jest często wybieraną możliwością rozwiązania problemu.
Podjęcie decyzji o wyborze danego ogrodzenia wynika głównie z faktu, w jakiej okolicy mieszkamy. Wiele zależy od tego, czy wymagana jest szczelna i dobra zapora od zgiełku i kurzu z ulicy. Druga możliwość, to ogrodzenie możliwie jak najmniej widoczne, które nie przesłania pięknego widoku. Sam musisz podjąć decyzję. Często stosowaną praktyką w mniejszych miejscowościach jest ogrodzenie niskie. W przypadku domów, które znajdują się z dala od innych, sąsiednich zabudowań, warto postawić na płoty izolujące, które dają poczucie bezpieczeństwa. Przeznaczeniem płotu w miastach jest przede wszystkim ochrona przed hałasem, brudem z ulicy i kurzem. Takie ogrodzenie z reguły ma masywną podmurówkę oraz słupki. Wiedz o tym, że ogrodzenie nie zawsze musi być jednolite. Jest grupa osób, która uważa, że ogrodzenie powinno być dobrze widoczne, dlatego często oni decydują się na ażurowy płot w neutralnym kolorze oraz zdarza się im często maskować je roślinnością. W ofercie znajdziesz wiele różnych typów ogrodzeń. Przęsła, mury, panele? Na co postawić? Najczęściej spotykane są ogrodzenia wykonane z przęseł (zarówno drewnianych jak i metalowych). Opierają się one na trwałej podmurówce z bloczków, cegieł lub wylewanej z betonu.

Ogrodzenia Ostrołeka – drewniane

Ogrodzenia drewniane wykonuje się z przęseł, paneli lamelowych lub w pewnych przypadkach ze sztachet, desek lub bali. Przęsła cechują się bogatym wzornictwem, przez co cieszą się sporą popularnością i są częstym wyborem. Produkuje się je ze sztachet profilowanych lub prostych, natomiast panele drewniane mają z reguły funkcję estetyczną. Nie są one solidną i trwałą zaporą. Nie będą one stanowić solidnej zapory, lecz świetnie sprawdzą się w roli oddzielanie ogrodu na strefy. Takie mają przeznaczenia i o tym trzeba wiedzieć. Takie konstrukcje są najczęściej pełne albo ażurowe. Występują na przykład w formie kraty. Zapoznaj się z ofertą paneli drewnianych w marketach i wybierz odpowiedni rodzaj. Ogrodzenia drewniane mogą być także zbite z desek lub bali. Przeznaczeniem są zazwyczaj działki leśne bądź wiejskie.

Ogrodzenia Ciechanów – metalowe

Najczęściej wybieraną opcją są przęsła z rur, stalowych prętów lub kształtowników. Cieszą się sporym powodzeniem, gdyż mają unikalny i nowoczesny charakter. Wyróżnić trzeba siatkę, którą kupuje się w rolce. Jest ona rozpinana na słupkach. Zwykle siatka jest zgrzewana lub pleciona. Produkowana jest z drutu ocynkowanego. Spójrzmy także na panele z siatki. Wykonane są one z cienkich prętów ocynkowanych oraz są pomalowane proszkowo. Panele z siatki sąd droższe, lecz ładniej wyglądają oraz cechują się większą stabilnością. Występują w formie płaskiej lub mogą mieć wyprofilowane pręty. Na ten aspekt warto zwrócić uwagę. Żeby zapewnić lepszą izolację, między pionowymi drutami przeplata się odpowiednie taśmy, które są wykonane z tworzywa sztucznego. W ofercie znajdziesz wiele różnych wersji kolorystycznych. Kwestia gustu, na jaki kolor postawisz. Najwięcej kosztują produkty, które są kute ręcznie ze stali. Świetnie wyglądają, czego zasługą jest bogate i oryginalne wzornictwo. Tańszą opcją jest wybór odpowiedników w postaci żeliwnych odlewów. Zwróćmy także uwagę na gabiony. Są one coraz częściej używane. Występują w postaci prostopadłościennych koszy, które zaś wykonane są z solidnego, stalowego drutu ocynkowanego. Ponadto trzeba wiedzieć, że są wypełnione szkłem, drewnem lub kamieniami różnych rodzajów – łupanymi lub ciosanymi.

Ogrodzenia Przasnysz – murowane

Wykonane mogą być z różnych typów cegieł, kamienia lub z bloczków silikatowych i betonowych. Wybór kolorystyki pozostawia się klientowi. Sam musi wiedzieć, jaki kolor będzie przyjemnie się prezentował . Mur z kamienia wyróżnia się solidnością oraz trwałością. To bardzo ważne z punktu widzenia żywotności takiego ogrodzenia. Często na ten wybór decydują się inwestorzy. Najbardziej trwałe są bazalt, granit, porfir, kwarcyt oraz sjenit. Materiały te zasługują na większą uwagę. Jeśli kwestia estetyki jest ważniejsza, warto postawić na wapień lub piaskowiec. Cechują się one chropowatą powierzchnią oraz ładnie wyglądającym kolorem. Ogrodzenia tego typu wznosi się zazwyczaj z bloków – zarówno łupanych jak i ciosanych. Wartym uwagi substytutem są bloczki betonowe i silikatowe. Są łatwe w montażu. Gdy mówimy o cegłach, które wykorzystuje się do murowania ogrodzeń, warto wspomnieć, że używa się produktów klinkierowych oraz silikatowych. Różnią się tym od tradycyjnych cegieł ceramicznych, że nie wymaga się wykańczania ich płytkami i tynkiem. Dostępne są różne wersje kolorystyczne.

Rozmaite materiały, które różnią się od siebie właściwościami

Przyjrzyjmy się rozmaitym budulcom. Odróżniają się od siebie stopniem odporności na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, jednak wymagają konserwacji. Ten element jest niezwykle ważny i nie można obok niego przejść obojętnie. Przecież nie chcesz, żeby ogrodzenie po kilku latach wymagało generalnego remontu. Właściwa impregnacja skutecznie sprawdza się w roli ograniczenia wchłaniania wody. To powoduje, że zwiększa się trwałość materiału. Jest to kluczowy aspekt, o którym nie wolno zapominać.

Ogrodzenia Maków Mazowiecki – drewno i jego przeznaczenie 

Nie zalicza się do solidnych materiałów. W sytuacji, gdy jest niezabezpieczone przed negatywnym oddziaływaniem grzybów oraz wilgoci, bardzo szybko może ulec korozji. Jeśli spojrzymy na miejsca zacienione, wtedy zauważymy, że porasta glonami oraz mchem. Promieniowanie UV powoduje, że traci swoją barwę. W ofercie sprzedaży znajdziesz panele oraz zaimpregnowane przęsła. Trzeba jednak pamiętać, że również i takie muszą być po upływie kilku lat odpowiednio zakonserwowane. Chodzi o utrzymanie jak najdłuższej żywotności ogrodzenia. Dlatego warto o nie dbać najlepiej, jak się potrafi. Odpowiednie i rozsądne podejście do ogrodzenia jest konieczne. 
Pamiętaj o tym, że podstawą konserwowania drewna jest jego impregnacja. Dodatkowo można je chronić dzięki stosowaniu lakieru, emalii, oleju bądź lakierobejca. Na rynku znajdziesz wiele różnych impregnatów. Wybierz taki, który skutecznie zabezpieczy materiał przed negatywnym działanie różnych czynników, takich jak owady, grzyby lub pleśń.

Ogrodzenia Chorzele – czy metal to dobry wybór??

W bogatej ofercie płotów, znajdziesz takie, które są wykonane ze stalowych rur, kształtowników oraz z siatki. Powlekane są one specjalnym tworzywem, następnie są lakierowane proszkowo i cynkowane metodą ogniową. Trzeba jednak wiedzieć, że gdy minie kilka lat, może dojść do korozji oraz łuszczenia wierzchniej powłoki, wobec tego warto postawić na siatkę z rolki, która powleczona jest tworzywem sztucznym (na przykład polietylenem lub PVC). W odróżnieniu od wyrobów w powłoka cynkową, te nie wymagają konserwacji. To istotny czynnik, który decyduje o popularności takiego rozwiązania. Coraz więcej osób wybiera tę opcję. Utlenianie się cynku powoduje, że po kilku latach może pojawić się rdza. Trzeba także pamiętać o odpowiedniej renowacji – w przypadku przęseł jaki i siatki. Pierwszym krokiem jest dokładnie usunięcie rdzy oraz łuszczącej się powłoki zewnętrznej. Do tego celu można użyć papieru ściernego, szlifierki lub szczotki drucianej. Może też zastosować inne, mniej skuteczne rozwiązanie. Polega ono na oczyszczeniu metalu oraz pokrycie ogniska korozji odpowiednim i skutecznym środkiem, który je zneutralizuje.

Ogrodzenia Różan – kamienne

Ogrodzenia wykonane z kamienia nie wymagają od nas impregnacji. Jest to spory atut, który powoduje, że tego typu rozwiązania cechują się sporym powodzeniem i są często wybierane. Po kilku latach budulec nabiera pewnego charakteru. Wapień i piaskowiec są skałami porowatymi, dlatego trzeba je dobrze zabezpieczyć, gdyż stosunkowo szybko mogą ulec erozji. W miejscach zacienionych mogą pojawić się glony. Sklepy prześcigają się w ofercie odpowiednich preparatów do impregnacji kamienia ogrodowego. Wybierz właściwy i skuteczny środek.

Ogrodzenia Myszyniec – cegła

Jeśli mamy na myśli cegłę klinkierową, warto wiedzieć, że nie wymaga ona zabezpieczenia, gdyż cechuje się mała nasiąkliwością. Szybkiemu zabrudzeniu ulega cegła silikatowa. W takiej sytuacji warto zatem pokryć ją preparatem hydrofobizującym. Impregnacja natomiast powoduje, że kolor staje się wzmocniony oraz jest mniej podatny na wchłanianie zanieczyszczeń.

Ogrodzenia Krasnosielc – murowane z gotowych bloczków

Dobrym wyborem jest zabezpieczenie takiego muru. Z  reguły ma ona niezbyt równą powierzchnię, która jest w pewnym sensie imitacją kamienia, przez to może szybciej ulec zabrudzeniu. Najczęściej się tak dzieje, gdy ogrodzenie znajduje się w niewielkiej odległości od ruchliwej drogi. 

 
Close Menu